Oblężenie i tłumy na placu z okazji obchodów Dnia Dziecka

W dniu 29 maja 2013r. Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie zorganizował „Dzień Dziecka”.W tym dniu dla dzieci przygotowano darmowe korzystanie z trampoliny, zjeżdżalni, dmuchanego zamku, samochodzików i kul wodnych. Tłumy dzieci i całych rodzin korzystały z przygotowanych atrakcji. Mimo długich kolejek najważniejsze były uśmiechy  i zadowolenie dzieci.

W tym specjalnym dniu przygotowano również zabawy i takie konkursy dla dzieci jak: skoki w workach, bieg w Koszarówkach, drużynowe przeciąganie liny.

W konkurencjach tych  zwyciężyli:

Bieg w Koszarówkach:    I miejsce- Paulina Dymna i Karol Górecki

Skoki w workach:            I miejsce- Cezary Staszewski

Przeciąganie liny             I miejsce – Klaudia Wójcik, Magdalena Kochańska, Aniela Malinowska

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie przygotowali pokaz ratownictwa medycznego, w którym pozorantami w wypadku samochodowym była matka z małym dzieckiem. Zobaczyć można było jak takie ratowanie wygląda i jak  strażacy potrafią stawić czoło wyzwaniu.

Również panie z KGW w Ryjewie przygotowały słodka niespodziankę dla dzieci. Były to ciasta upieczona i rozdawane wszystkim uczestnikom Dnia Dziecka, a dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury  w Ryjewie rozdawały lizaki.

Na zakończenie dnia zapłonęło ognisko.

Wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryjewie, członkom OSP w Ryjewie, Prezesowi OSP w Ryjewie- Krzysztofowi Zelmańskiemu za pomoc przy organizacji Dnia Dziecka dyr. GOK w Ryjewie i pracownicy Ośrodka Kultury składają podziękowania. 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.