70 LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RYJEWIE - ZDJĘCIA

W sobotę 10 października obchodziliśmy 70 –lecie Szkoły Podstawowej w Ryjewie.  W trakcie zorganizowanych przez szkołę obchodów nie zabrakło wystawy zdjęć zarówno z czasów początku jej funkcjonowania z 1945 roku jak i czasów obecnych. Starsi absolwenci placówki mogli zobaczyć, w jaki sposób się ona zmieniła. A przyznać należy, że zmieniła się nie do poznania. Na początku uczyło się w niej zaledwie 120 uczniów teraz liczba ta jest czterokrotnie większa. 

Uroczystości zaczęły się  mszą św. o godz. 8:30 w Sanktuarium św. Rodziny. O godz. 10:00 zaczęła się uroczysta akademia. Na sali sportowej  zjawiło się  ok. 350 uczestników:  absolwentów, zaproszonych gości, uczniów... Gościliśmy (całkiem niespodziewanie) ministra Ochrony Środowiska Macieja Grabowskiego, który o szkole w Ryjewie  słyszał i ponieważ był w okolicy to postanowił  tu zajrzeć, st. wizytatora  Pomorskiego Kuratorium Oświaty Krzysztofa Jezierskiego, senatora Leszka Czarnobaja, radnego sejmiku wojewódzkiego Piotra Widza, radnych powiatowych, nasze władze lokalne z wójtem Sławomirem Słupczyńskim i jego zastępczynią Dorotą Cipkowską, radnych naszej gminy, księży z naszej gminy:  z parafii w Benowie - ks.Jana Kiesza i ks.Krzysztofa Sękułę z parafii bł. M.Kozala, ks. Dariusza Morawskiego z sanktuarium św.  Rodziny, ponadto był ks.Tomasz Szramowski, absolwent ryjewskiej podstawówki  z parafii w Kamieńcu, byłych wójtów naszej gminy Bogusława Warczaka i Józefa Gutowskiego, dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy, kierowników jednostek organizacyjnych  gm.Ryjewo i wielu, wielu innych...    

Uczniowie klas starszych specjalnie na tę okazję przygotowali spektakl dotyczący działalności szkoły  na przełomie tych 70 lat, a najmłodsi umilali czas występami artystycznymi. Tego dnia emerytowani pedagodzy otrzymali specjalne odznaczenia.To między innymi oni tworzyli historię tej szkoły.                        

Były wspaniałe przedstawienia   (niektórym łzy  się w oczach kręciły), były przemówienia i gratulacje, było uhonorowanie  najstarszych nauczycieli, był oczywiście tort urodzinowy, były spotkania w klasach, wystawy zdjęć z historii szkoły - jednym słowem był naprawdę wzruszająco, podniośle i wesoło.  

Wszystkim pracownikom, uczniom i absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego i zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia. 

 

 

Aby obejrzeć krótką relację proszę kliknąć na zdjęcie.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.