WYCIECZKI GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W RYJEWIE

W okresie wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie zorganizował dla mieszkańców naszej Gminy, wycieczki krajoznawcze.  W miesiącu sierpniu mogliśmy zwiedzić po raz kolejny Szymbark oraz po raz pierwszy Bydgoszcz.   

Dnia 12.08.2015r. Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie w ramach zajęć wakacyjnych zorganizował wycieczkę dla dzieci do Szymbarku. Tego dnia dzieci nie tylko miały problem z błędnikiem, ale także z zachwytem słuchały przewodnika. Szymbark to nie tylko najpiękniejsze miejsce na Kaszubach, ale zarazem mające  unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jednak największą atrakcją tego wyjazdu nie był dom do góry nogami a bunkier, w którym mogliśmy przeżyć nalot i bombardowanie. Niespodzianką dla dzieci jak i dla opiekunów wycieczki było także zwiedzenie Świata Bajek. Tematyczne domki i odtworzone w nich postacie pozwalały nam na przeniesienie się w świat określonej bajki.    


Dnia 21.08.2015r. po raz pierwszy zorganizowano wycieczkę do Bydgoszczy. Wybraliśmy się na zwiedzanie dość niepozornego miasta, które okazało się pięknym pełnym niespodzianek miastem. Zwiedziliśmy min. Wyspę Młyńską, zaskakujące Muzeum Mydła i Historii Brudu.  Dziękujemy przede wszystkim naszej przewodniczce Pani Agacie za pokazanie Bydgoszczy ze strony, jakiej się nie znało - na pewno wrócimy do tak pięknego miasta, aby poznać wszystkie jego tajemnicę.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.