II GMINNY PRZEGLĄD POTRAW I OZDÓB

Dnia 06 grudnia 2014r w sobotnie południe odbył się II Gminny Przegląd Potraw i Ozdób Bożonarodzeniowych. Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie, podobnie jak w zeszłym roku, stanęła Szopka Bożonarodzeniowa oraz stoiska handlowe. W tym roku w przeglądzie wzięły udział:

 - KGW Trzciano

- KGW Benowo

- KGW Ryjewo

- Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Straszewskiej

- Stowarzyszenie WTZ " Słoneczne Wzgórze" w Ryjewie

- Klub Seniora z Trzciana

- Zespół Szkół w Ryjewie

- Przedszkole "Maluszek " w Ryjewie

- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Barcicach

Oprócz pięknie wykonanych ozdób można było zakupić oraz spróbować ciast, pierogów, barszczu, zupy grzybowej, pierników. czerniny, bigosu i innych potraw. Mimo zimna II Gminny Przegląd Potraw i Ozdób Bożonarodzeniowych, można zaliczyć do udanych.

 

Również tego dnia Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie zorganizował spotkanie ze Św. Mikołajem. Jak co roku na brak pracy w Gminnym Ośrodku Kultury Mikołaj nie mógł narzekać......

Cieszy nas także fakt, że na takie spotkanie organizowane przez GOK, przychodzą nie tylko dzieci, ale i całe rodziny. Przed przybyciem Mikołaja były tańce, zabawy, konkurencje z nagrodami, w trakcie zabawy dzieci przywoływały Świętego Mikołaja. Po przybyciu Mikołaja, każde dziecko od najmłodszego do najstarszego otrzymało paczkę pełną słodyczy. Po dość długim wręczaniu paczek Mikołaj zatańczył wraz z dziećmi po czym udał się w podróż do innych dzieci. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za tak wspaniałą zabawę z dziećmi i upominki. 

 

Składamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu II Gminnego Przeglądu Potraw i Ozdób  oraz spotkania z Mikołajem  osobom i firmom:

 - Tartak Ryjewo Jan, Marcin Ulewscy

 - Niezależny Klub Samorządowy Rady Gminy Ryjewo

 - Sołtys Wsi Ryjewo - Aleksander Grochowski

 - Sołtys Wsi Straszewo- Franciszek Pielak

 - Artur Orłowski

 - Leszek Roman

 - Stanisław Katewicz

 - Wiesław Katewicz

 - Rajmund Żuchowski

 - Władysław Żyła

 - Kazimierz Zima Przewodniczący Rady Gminy Ryjewo

 - Sławomir Słupczyński Wójt Gminy Ryjewo

 - PBS w Ryjewie

 - Hurtownia Spożywcza "SAD" z Kwidzyna

 - Przedsiębiorstwo Produkcji Sadowniczej  z Czernina

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.