OBCHODY DNIA MATKI I DNIA DZIECKA

W ostatnich dniach maja Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie przygotował dla mieszkańców atrakcje związane z obchodami Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. 

 Dnia 26.05.2014 roku Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie z okazji Dnia Matki zaprosił mieszkańców na program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum w Ryjewie oraz chóru  "LIRA" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie.

O godz. 18.00 sala zapełniła się gośćmi,  parę minut po godz. 18.00, spotkanie otworzył spektakl przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani Bernadetty Łukaszewskiej. Po przedstawieniu na scenie pojawił się chór "LIRA", który pod " wodzami" Pana Jerzego Kopczyńskiego zachwycił wszystkich przygotowanym programem muzycznym. Zarówno w spektaklu jak i w programie muzycznym  tematem przewodnim była Mama.

 Mieszkańcy przy dobrej kawie i cieście bardzo gorąco i życzliwie dopingowali występy uczniów i członków chóru.Gdy chór wykonywał piosenki o mamie na niejednym policzku słuchaczy można było zauważyć łzy wzruszenia, co można uznać za dowód zadowolenia z występów.

Po występach wszyscy goście mogli podzielić się swoimi opiniami na temat przygotowanego programu. Kolejnym dowodem na to że występ przypadł do gustu mieszkańcom  był fakt iż ostatni goście opuszczali Ośrodek Kultury długo po zakończeniu występów. 

 

Wyjątkowo bo już 30 maja 2014 roku na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie w piątkowe popołudnie zaprosiliśmy dzieci małe i duże na obchody Dnia Dziecka. O godz. 7.00 rano przed wejściem na plac został powieszony transparent, który zapraszał do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. W mgnieniu oka zawisły balony i girlandy, które przepowiadały dobra zabawę.

 
Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, darmowe korzystanie z trampoliny, zjeżdżalni, dmuchanego zamku, samochodzików, jednak prawdziwą atrakcją dla dzieci małych i dużych była darmowa przejażdżka bryczką. W tym dniu również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ryjewie " Ryjewianki", przygotowały słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników.

Również na członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie mogliśmy liczyć, przygotowane przez nich kiełbaski z grilla wszystkim smakowały. W trakcie imprezy nie zabrakło również konkurencji sportowych, zabaw i konkursów przy muzyce .

Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury dziękują wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji zarówno Dnia Matki jak i Dnia Dziecka:

 - Pani B. Łukaszewskiej

- Panu A. Barcik

- Młodzieży z Gimnazjum w Ryjewie

- Panu S. Braneckiemu za profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie

- Członkom Chóru "LIRA" z Jerzym Kopczyńskim na czele

- Stowarzyszeniu WTZ " Słoneczne Wzgórze" Ryjewo

 - Paniom z KGW w Ryjewie

 - Członkom OSP w Ryjewie

- Panu Eugeniuszowi Dąbrowskiemu

 - Panu Radosławowi Martyce

 - Panu Romanowi Leszek

 - Panu Jackowi Zwolak

 - Krystianowi Celmer i Łukaszowi Olechno za pomoc w strojeniu placu

 " Niech uśmiech zawsze gości na twarzach dzieci"

 ZAPRASZAMY ZA ROK

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.