KONCERT POŚWIĘCONY KANONIZACJI JANA PAWŁA II

W poniedziałkowe popołudnie 28 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie zorganizował koncert z okazji Kanonizacji Jana Pawła II. Koncert  w wykonaniu chóru "LIRA" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie, odbył się w Sanktuarium Św. Rodziny, na który przybyło wielu mieszkańców.

 Wśród utworów nie mogło zabraknąć znanych i lubianych utworów naszego Świętego Jana Pawła II- " Barka" , Abba Ojcze". całość przeplatana była czytaniem tekstów Jana Pawła II przez młodzież z Zespołu Szkół w Ryjewie.

Po koncercie odbyła się msza dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II celebrowana przez naszych proboszczów ks Dariusza Morawskiego- proboszcz Sanktuarium Św. Rodziny oraz ks Krzysztof Sękuła- proboszcz parafii pod wezwaniem Bł. Michała Kozala.

Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu sprawiliśmy radość ze wspólnego spotkania i przeżywania tak ważnego wydarzenia w dziejach naszego kraju, jakim była Kanonizacja naszego ukochanego Papieża polaka Jana Pawła II.

O tym że wszyscy byli zadowoleni, niech świadczy fakt, że chór i młodzież otrzymali brawa na stojąco.

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie składa wyrazy wielkiego podziękowania za pomoc w przygotowaniu tego koncertu:

- młodzieży z Zespołu Szkół w Ryjewie oraz Pani B. Łukaszewskiej za ich przygotowanie

- członkom chóru z prowadzącym Panem J. Kopczyńskim

- proboszczom D. Morawskiemu i K. Sękuła

- członkom OSP w Ryjewie na czele z Prezesem K. Zelmańskim za honorową wartę w Kościele oraz przy obrazie Jana Pawła II w czasie mszy i koncertu

- Panu M. Warsińskiemu za oprawę multimedialną

- Panu S. Braneckiemu za nagłośnienie i oświetlenie naszej uroczystości

- wszystkim uczestnikom uroczystości za wytrwałość i wspólne przeżycie Kanonizacji

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.