CHÓR „LIRA” Z NAGRODĄ

Dnia 04 kwietnia 2014 roku, chór "LIRA" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie odebrał z rąk Starosty Kwidzyńskiego doroczną nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnienia  i ochrony kultury.  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w salach  Zamku Kwidzyńskiego.

 

W imieniu wszystkich członków chóru" LIRA " dziękujemy za docenienie naszego " wysiłku".

"Robimy to co lubimy i sprawia nam przyjemność..."

Chętnych zapraszamy na nasze spotkania i próby w każdy poniedziałek o godz.18.30 - sala Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie.

Honorowe Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Kwidzyńskiego przyznawane są od 2000 roku osobom fizycznym, organizacjom pozarządowym oraz instytucjom za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju powiatu oraz za praktyczne wdrażanie w życie idei samorządności. Podczas uroczystości, która odbyła się 4 kwietnia 2014 r. w salach kwidzyńskiego zamku, Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik wręczył także doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody dla zawodników, którzy osiągnęli wyniki sportowe oraz zasłużonych trenerów i działaczy sportowych.

Doroczną Nagrodę Starosty Kwidzyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury trafiła do, Ewy Niewolskiej-Ozgi - malarki z Ryjewa oraz chóru LIRA, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie.

Honorowe Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego przyznano Barbarze Wojciechowskiej - sołtysowi Cygan, Mieczysławowi Szewczykowi - prezesowi Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadlinkach i Henrykowi Ordonowi - Przewodniczącemu Rady Gminy Kwidzyn.

Honorowe Nagrody Starosty Kwidzyńskiego odebrali: Edward Cykał -  Przewodniczący Rady Gminy Gardeja, Kazimierz Zima - Przewodniczący Rady Gminy Ryjewo, Marek Szulc - radny powiatu kwidzyńskiego i działacz samorządowy w Prabutach.

  Gratulujemy!!!

Copyright © 2013. All Rights Reserved.