FERIE W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W RYJEWIE - RELACJA

Ferie 2014 w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie - relacja...

W czasie ferii zimowych dnia 23 stycznia sala Gminnego Ośrodka Kultury zamieniła się na plażę zakrytą materacami. W tym dniu zorganizowano już czwarte  biwakowanie połączone z biwakowaniem nocnym. Jak zwykle nie trzeba było namawiać dzieci do zapisów. Rozpoczęto jak zwykle wspólną kolacją przygotowaną głównie przez dzieci. Wspólne granie w Twistera, Bingo oraz Karty poprzedziły seans filmowy, na który czekali i starsi i młodsi uczestnicy biwakowania.

 

Dnia 27 stycznia w sali GOK w Ryjewie odbył sie spektakl teatralny dla dzieci. W sali gościli aktorzy teatru "Art- Re" z Krakowa w przedstawieniu pt." Cyrkowe wyczyny Klauna i Balbiny". Dzieci mogły poznać i spróbować swoich sił w sztuczkach cyrkowych m.in. żonglowaniu, kręceniu hula-hop, jazdy na jednokołowym rowerze. w zabawach brały także udział osoby dorosłe, które przyszły na spektakl ze swoimi pociechami. Po przedstawieniu na parkiecie w Gminnym Ośrodku Kultury działo się oj działo.....W godzinach wieczornych od 18.00 do 20.00 zorganizowano bal dla dzieci. Konkursy przeprowadzone dla najmłodszych cieszyły wszystkich. Nikt nie został pominięty, za udział w konkursach wszyscy uczestnicy otrzymywali nagrody w postaci słodyczy. Do zobaczenia na następnym balu

  

W czasie ferii zimowych wszystkie chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w tańcu oraz pieczeniu. Dnia 28 stycznia Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryjewie pokazywały oraz uczyły dzieci jak smacznie z zachowaniem podstawowych zasad pieczenia przygotować chruściki. Jednak te dzieci które nie były zainteresowane pieczeniem mogły wziąć udział  w nauce tańca towarzyskiego Kadyl, które tego samego dnia odbywało się na sali w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie. Wszystkim dziękujemy za udział. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie dziękuje Paniom z KGW w Ryjewie za pomoc w lekcji pieczenia.

  

Dnia 30 stycznia w czwartkowy poranek GOK w Ryjewie zorganizował dla chętnych dzieci wyjazd do Kwidzyńskiego Kina na film " Kraina Lodu w 3D". Z oferty skorzystało 58 dzieci. Przepiękna bajka w połączeniu z efektami 3D bardzo podobała się dzieciom.

 

W piątkowy wieczór 31 stycznia 2014 roku w sali koncertowej  Klub 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku nasz chór " LIRA" z GOK w Ryjewie wraz z grupą Folka z Klubu 22 BLT i zespołem Pieśni i Tańca " Malbork" wystąpili w koncercie " Ferie z Kolędą". Publiczność mogła nie tylko wysłuchać połączonych sił śpiewaków, ale zobaczyć też tańce oberka, poloneza w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca " Malbork" do dwóch kolęd. Należy dodać że obie grupy przygotowywały się do tego koncertu u siebie. Chór " LIRA" w Ryjewie, a pozostałe zespoły w Malborku. Przed koncertem odbyły się tylko dwie wspólne próby , sam koncert przysporzył widzom wiele wzruszeń i uśmiechu.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.