OBCHODY 11 LISTOPADA - RELACJA

Dnia 11 listopada 2013r. w Kościele Bł. Michała Kozala odbyły się uroczystości związane z 95 rocznicą Odzyskania Niepodległości.

O godz. 10.00 Proboszscz  Krzysztof Sękuła, odprawił mszę św. w intencji za Ojczyznę. Po mszy św. odbył się program słowno-muzyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie. Wystąpił chór "Lira" oraz młodzież z Gimnazjum w Ryjewie. Zaprezentowane utwory przez członków chóru to między innymi " O mój rozmarynie", " Przybyli ułani", "Rota", " Wojenko wojenko" pozwoliły wrócić starszym osobom do lat minionych a młodszemu pokoleniu ukazać co kiedyś znaczyło słowo "Ojczyzna". Po koncercie władze Gminy, Z-ca Wójta, Przewodniczący Rady Gminy Ryjewo oraz Sołtys Ryjewa złożyli przy obelisku Jana Pawła II kwiaty.

W tym dniu chór "Lira" koncertował jeszcze w Sztumie w Ośrodku Pielęgnacyjno - Opiekunczym " Dar Serca". Tam również jak i podczas koncertu w Ryjewie nie obeszło się bez łez i wzruszeń. Dyrektor GOK w Ryjewie dziękuje wszystkim mieszkańcom za udział w uroczystości 11 listopada.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.